Başvuruları Devam Eden Kadın-Erkek Sözleşmeli Er, Uzman Erbaş, Subay Alımları
Kara, Deniz, Hava ve Jandarma Genel Komutanlıkları ilkokul mezunu askeri personel alımı devam ediyor. Devam eden başvurulara istinaden yayımlanan ilanlarda 4 kuvvet komutanlığı binlerce askeri persone alımı yapıyor.

TSK Personel alımı'na istinaden sitemiz sizleri bilgilendirmeye devam ediyor. Öncelikle tekrar belirtmeliyiz ki sitemiz resmi site değildir. Sadece bilgilendirmek amaçlı yayın yapmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine girmek isteyen kadın, erkek adaylara daha kolay başvurulardan haberdar olmaları için başvuruları devam eden askeri kadrolara bu yazımızda yer veriyoruz.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

MSB tarafından ilkokul mezunu sözleşmeli er alımı ve en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapılmaktadır. Bir çok askeri personel alımı yapacak olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, halen başvuru almaya devam etmektedir. İlkokul mezunu olanların sözleşmeli er kadrosunda, lise mezunu olanların ise uzman erbaş kadrosun başvurabilmektedir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde subay alımı devam etmektedir. Ancak belli şartları karşılayan adaylar subay olabilmektedir. Bu şartların başında Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almak ve 4 yıllık eğitim veren lisans programlarından mezun olma şartı aranmaktadır. Öğretmen, Mühendis ve Pilot yetiştirmek üzere muvazzaf subay kadrolarında subay alımı gerçekleştirelecektir.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Mühendis ve Öğretmen Sınıfı Muvazzaf Subay Alımı Başvuru kılavuzu için tıklayınız.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Sınıfı Muvazzaf Subay Alımı Başvuru kılavuzu için tıklayınız.
  • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Pilot Yetiştirmek Üzere Deniz Sınıfı Muvazzaf Subay Alımı Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

2018 Jandarma Subay Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 430'u sözleşmeli, 70'i muvazzaf, 60'ı pilot, 10'u tabip olmak üzere toplam 500 jandarma subay alımı yapacak. 500 Jandarma subay alımı yapılacak kadrolar şu şekildedir;
Jandarma Subay Alımı

Jandarma Subay alımı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sahil Güvenlik Subay Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından subay alımı yapılıyor. Makine, Bilgisayar Mühendisi, Güverte, İkmal, Pilot ve Endüstri Mühendisi bölümlerinde yapılacak olan alımlarda bazı kadrolarda KPSS ve ALES şartı aranmamakta olup bazı kadrolada KPSS 60 puan ve ALES 50 puan alma şartı aranmaktadır. Sahil Güvenlik Komutanlığı alımı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.