2018 Yılında TSK 13 bin uzman çavuş alımı yapacak
Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen hain 15 Temmuz darbe planı başarısız olduktan sonra bu örgüte üye olan ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yer alan kişilerin meslekten ihracıyla açıkta kalan kadrolara çeşitli rütbe ve branşlarda alım yapılacak. Terörle mücadele ile kararlılıkla mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 yılı 13 bin uzman çavuş alımı yapacak.

2018 yılı 13 bin Uzman Çavuş Alımı Ne Zaman Olacak?

2018 yılı 13 bin uzman çavuş alımı, 2018 yılının aylarına dağıtılarak parça parça toplam 13 bin 213 uzman çavuş alımı olacak ve başvurular resmi siteden yayınlandıktan hemen sonra TSK Personel Alımı sitemizden yayınlanarak sizlerle olacaktır.

Uzman Çavuş Alımında Lise Şartı Aranacak mı?

Sizlerden gelen yoğun sorular üzerine bir not düşmek amacıyla, geçmiş yılda Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Onbaşı alımı için gerekli lise mezuniyetini değiştirerek ortaokul mezunu uzman erbaş alımı yapmıştır. Yeni yayınlanacak ilanlarda da lise mezunu uzman erbaş alımı şartının olmamasını beklemekteyiz.

Uzman Erbaş Alımında Askerlik Şartı Aranacak mı?

2017 yılında çıkarılan kanun maddesiyle uzman erbaş alımında askerlik şartı kaldırılmıştır. Ardından yayınlanan ilanlarda askerlik şartı gibi bir madde bulunamadı. Bunun üzerine askerliğini yapmayan ancak uzman erbaş olmak isteyen adaylar başvurularını yapmış, başvuruları olumlu gözüken adaylar direkt eğitime alınmıştır. Bunun yanında zorunlu askerlik hizmeti ise uzman erbaş olan ve askerliğini yapmamış olanlar için her ayın 3'de biri oranında askerlik hizmetinden düşülerek 3 yıl sonunda askerlik hizmetini yerine getirmiş olarak sayılacaktır.