19. dönem Polis Özel Harekat Alımı Sonuçları
Geçtiğimiz aylarda 10 bin Özel Harekat Polis alımı için yapılan sözlü mülakatlarda sona gelindi.

19. dönem Özel Harekat Polisi alımı için geçtiğimiz aylarda yayınlanan ilanda 10 bin erkek aday aımı için kontenjan açılmış başvurular 28 Nisan'da son bulmuştu. Başvuruların sonunda sözlü mülakatlar yapılmış olup sonuçları açıklanmamıştı. Polis Özel Harekat alımı sonuçları için sabırsızlıkla bekleyen adaylara bugün, Polis Akademisi tarafından yapılan son dakika açıklamasıyla sabırsızlıkları sona erdi. Peki PÖH sözlü sınav sonuçları nereden öğrenilebilecek?

10 bin Polis Özel Harekat alımı sonuçları için tıklayınız.

Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza "19.Dönem POMEM (Özel Harekat ) Mülakat Sınavı ADAY SINAV SONUÇ BELGESİ ALMA SİSTEMİ" çıkacaktır. Buradan E-Devlet şifrenizle giriş yaparak Özel Harekat Polisi alımı mülakat sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Özel Harekat Polisi Ne Kadar Maaş Alıyor?

Adayların merakla beklediği diğer konu ise Polis Özel Harekat Maaşları.. Sözlü mülakatlar ve eğitimlerde başarılı olan adayların Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM)'den mezun olduktan sonra göreve başlayacaklardır. Göreve başladıkları yer ve görev olarak Polis maaşları değişmektedir. Trafik Polisliği yapan bir polis 3 bin 400 - 4 bin TL arası maaş alırken Çevik Kuvvette çalışan bir polis ise 3 bin 800 - 4 bin 500 TL alabiliyor. Ücret tarifesi yukarıda da belirttiğimiz gibi yer ve görev olarak farklılıklar gösterebiliyor. Polis Özel Harekat Maaşları ise yine yer ve görev olarak değişkenlik gösterse de 4 bin 500 - 5 bin TL arası maaş almaktadır.


Özel Harekat Polisi Alımı Sonuçları İçin POMEM Duyurusu

Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere 19. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencileri belirlemek üzere yapılan 19. Dönem POMEM Özel Harekat Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunda 10.000 erkek aday Polis Meslek Eğitim Merkezlerine planlanmıştır.

Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. 
Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.
Tüm adaylara ilanen duyurulur.